İddaa’da Banko Ne Demek?

Banko ne demek?

Banko, spor müsabakaları ile oynanan iddaa ve bahis oyunlarında favori olarak yer alan takımların işaretlenmesi anlamına gelmektedir. Özellikle futbol bilgisi kullanılarak ödenecek bedelin azaltmasını da sağlarken sistemli bir şekilde oynamayı ve güvenilen maçları Banko olarak işaretlemek suretiyle oluşturulacak kolon sayısının düşürülmesini sağlar.

Böylelikle daha az bedel ödeyerek kupon yapma imkanı bulunmaktadır. Banko olarak seçilen maçlar mutlaka doğru bir şekilde tahmin edilmesi gereklidir. Eğer yedi maç üzerinden tahmin yapmak istiyor ve 3 maçın tahmini banko olarak işaretliyorsunuz mutlaka bu 3 banko tutması gereklidir.

4 maç içerisinde diğer tahminlerinizi de bir kaç alternatif ile belirleyebilir ve bu şekilde kuponu oluşturabilirsiniz. Özellikle favori takımların durumuna göre istatiksel olarak araştırıp ya da analiz ederek ona göre banko seçmeniz sayesinde diğer takımların alternatifini arttırabilme imkanı bulabilirsiniz.

Bu sayede hem kupon bedelinizin düşük olmasına hem de misli olarak oynama imkânıyla daha yüksek miktarda kazançlar elde etmenize olanak sağlayacaktır. Banko özellikle bilgi dahilinde oluşabilecek ve tercih edilebilecek bir seçenektir.

Eğer rastgele banko attığınız takdirde bu tahmininiz pek yerinde olmayacaktır. Her açıdan banko maçı belirlemek için mutlaka maçlar ve takımlar hakkında bilgi sahibi olmanız ön şart olmalıdır. Yeterli oranda spor bilginiz varsa banko ile misli oynayarak daha çok kazanabilirsiniz.

Yorum yapın